کارخانه گلوبال فایر (GFE)در سال 1994 تاسیس گردید و کار خود را با تولید پنل های اعلام حریق در کارخانه ای به مساحت 9000 متر مربع آغاز کرد .

برخلاف سایر تولید کنندگان تجهیزات اعلام حریق، در  کارخانه گلوبال فایر کلیه مراحل تولید تجهیزات با استاندارد های جهانی در یک محل (کارخانه) و یک کشور – پرتغال – انجام می شود .

طیف گسترده تجهیزات شامل سیستم های اعلام حریق متعارف و آدرس پذیر مطابق استاندارد EN-54 تولید شده و پس از گذراندن تست های الزامی و کنترل کیفیت در لابراتوار ویژه حریق  CERTIF به بازار عرضه می شوند .

این کارخانه یکی از بزرگترین تولیدکننده های تخصصی سیستم های اعلام حریق در اروپا و جهان محسوب می شود به طوری که تنوع وسیعی از این تجهیزات در ۸۰ کشور از جمله آلمان – اسپانیا – پرتغال – انگلستان – روسیه – ترکیه و امارات عربی مورد استفاده قرار گرفته است.

تولیدات این کمپانی شامل انواع دتکتور، شستی، آژیر فلاشر، سنسور گاز های شهری و مونواکسید، انواع ماژول و اینترفیس، آژیرهای سخنگو و در نهایت کنترل پنل های متعارف و آدرس پذیر و اطفا حریق، منابع تغذیه که تماما مورد تایید لابراتور حریق و تولید آن بر اساس استاندارد EN-54 می باشد.

نکته قابل توجه، گارانتی مادام العمر کلیه تجهیزات و تولیدات این کمپانی می باشد که با اتکا به تکنولوژی و کیفیت بالای تولید، انسجام محصول ارائه و با رعایت مقررات اعلام شده،  عرضه می گردد .

این کمپانی علاوه بر ارایه پروتکل تخصصی (Zeos Close Comunication Protocol ) در بخش  سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر که دارای سرعت و دقت بسیار بالایی می باشد، در زمینه شبکه سازی سیستم ها از طریق فیبر نوری – TCP/IP – ارتباط سریال و ارتباط web پیشگام است ، کلیه بسترهای ارتباطی فوق توسط GFE به صورت سخت افزاری و نرم افزاری تولید شده است.

[]