علائم ایمنی فتولامینسنت اِوِرلوکس (EverLux)  نشانه های خروج و علائم اضطراری

 برای اولین بار در ایران محصولات متنوع نورتاب EVERLUX از کمپانی Ertecna پرتغال، با تضمین کیفیت و قیمت مناسب بر اساس استانداردهای بین المللی BS – UL به بازار ایران عرضه می شود. 

                                             (تنها محصول دارای استاندارد بین المللی در کشور)

کارشناسان ایمنی پس از کسب تجارب گوناگون، وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی، استفاده از علائم راهنما و هشدار دهنده ساخته شده از ترکیبات  “نورتاب” را توصیه می کنند. ( مطابق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان )‌

در حوادث ناشی از آتش سوزی در هنگام قطعی برق و از میان دود و تاریکی مطلق، ساکنین می توانند به راحتی و بر اساس علائم، محل را تخلیه کنند، اگرچه وجود سیستم های برق اضطراری و علائم راهنمای برقی نیز امکان پذیر است اما پر هزینه بوده ( هزینه اولیه و نگهداری ماهانه ) و عملکرد آنها قابل اطمینان نیست ( وابستگی به لامپ – برق و یا باتری ) و به همین دلیل در تمامی مکان های عمومی مانند ساختمان های بلند، مراکز خرید، مراکز آموزشی، مراکز تفریحی، تالارها، پارکینگ ها، بیمارستان ها، ایستگاه های مترو، پالایشگاه های نفت و گاز، سکوهای نفتی، پتروشیمی و … استفاده از علائم راهنما و هشدار دهنده ساخته شده از ترکیبات ” نورتاب” توصیه می شود.

سازمان بین المللی کشتیرانی (IMO) برای صنایع دریایی و کشتی ها، سازمان آتش نشانی برای ساختمان های شهری (‌جدا از نوع کاربری) استفاده از این نوع علائم را اجباری نموده است.

سرعت و سهولت در نصب، عمر زیاد، هزینه نگهداری صفر، مقاومت حرارتی بالا، صرفه جویی در انرژی، کارایی تضمین شده، تاییدیه آزمایشگاه حریق UL ، مطابقت با استانداردهای داخلی و بین المللی، عدم استفاده از مواد مضر و رادیواکتیو و وجود زبان فارسی در توضیحات، ازجمله مزایای این محصول می باشد.

ساختار این محصول به صورت  نامحدود نور طبیعی یا مصنوعی را در چند دقیقه جذب کرده ( ‌مطابق شیوه محاسباتی با نرم افزار مربوطه ) و هنگام تاریک شدن محیط، بازتاب را انجام می دهد.