آکرونکس یکی از تولیدکنندگان سیستم های اطفاء حریق گازی می باشد که خارج از شهر استانبول – ترکیه واقع شده است. این کمپانی از سال 1976 فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون با ارسال محصولات خود به سراسر دنیا، به یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه سیستم های گازی مبدل گشته است  بسیاری از تجهیزات از قبیل ولو، نازل و … در خود کارخانه تولید می گردد و تمامی محصولات مطابق با استاندارهای معتبر اروپایی عرضه می گردد. 

این کمپانی دارای ایستگاه های تولید و شارژ کاملا مستقل برای گازهای IG/FM200/CO2 می باشد که همگی بصورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت انسانی و منطبق با  استاندارد EN 12094 صورت می پذیرد.

انبار مجهز آکرونکس، زمان سفارش گذاری و تامین کالا را به شدت کاهش داده و برای پروژه با سایزهای کوچک تا بزرگ آماده ارایه خدمات به بهترین نحو می باشد. همچنین مجاورت کشور ترکیه با ایران و مسیر حمل، در قیمت تمام شده کالا و زمان تحویل تاثیر گذار بوده است. 

آکرونکس از برندهای پر مخاطب در بازار ایران است، بدیهی است در چنین شرایطی افراد سودجو اقدام به فروش کالای مشابه با این برند، تلاش در واردات یا کپی این محصول باشند – آکرونکس در ایران صرفا  از طریق شرکت پارس آژیراک توزیع می شود که نمایندگی انحصاری آن توسط سازمان آتش نشانی تهران بررسی و در وندور لیست درج گردیده است.